14 Ocak 2015 Çarşamba

Paracanov İhok'a Sarıyor


   Hala oralarda bir yerlerde var olduğunu biliyorum. Ama ulaşamıyorum tabi, çok denedim, yeltendim fakat var olduğuna inanamadım bir türlü. Gerçekten yalnızım ve köpekten korkuyorum.Hala oralarda bir yerlerde var olduğuna inandığım şeye, bir yol olsun diye bir kedi alayım diyorum. Mahalledeki Zuccaciye dükkanın önünden geçerken kusura bakma abi, porselen tabak sevmiyorum diyecek kadar iyi biriyim esasında. Tanrı'yı incitecek kadar da kötü. Böyle de tam romantik İslamcı yazısı oldu. Renk katmalıyım yazıya gelir misin Baatin abi. Dursun Ali Erzincanlı'dan zamanla soğuyacak eşikte fikir değişimleri yaşadım. Uzun sürdü tabi bu, belki ben farkına varmadan oldu, bilmiyorum. Bu değişimler yaşanırken kaybolan şey bendeydi tabi.- Buraya bir sitcom gülüşü gelecek.-
       Kadınların zamanla değişim grafiği de enteresan bir olay. Ayrıca incelenmesi gereken bir konu olarak ayıklıyorum tohumunu. Hayatından bir kürdan eksilince bile üzülecek kadar naif, hiçbir kötü anıyı anımsamayacak kadar da odun ruhlu bir bireyim.
 Güzel anlara şahitlik edince de diğer tarafta bunun sevabını alacak mıyız peki? Çok dertli çalıyor kitapsız çoban.Geceyi uykuyla ziyan edecek kadar delirmediğim dönemlerdi.Gençtim. Aslında şimdi de ziyan etmiyorum ama o zaman yalnızdım. Şimdi de öyle. Demek ki hala geceyi uykuyla ziyan edecek kadar delirmedim.İnsanlıktan bin ışık yılı daha ilerideyim, sanki bütün kötü şeyleri ilk ben tecrübe ediyor ve bin ışık yılı geriden gelen dünyaya salıyorum.Seni seviyorum diyen bir hanıma; vallahi ben pek sevmiyorum kendimi demişliğim de vardır.Hakkımı yedirmem, sadece ben böler veririm. Hayatı uçlarda yaşamayı seven biri olabilirdim ama odamda soğuk gelmesin diye duvara sabitlenmiş geyikli halı var.Bu kadar açık yürümeyi sevmiyorum.Riskli iş ağam.
   Hala oralarda bir yerlerde olduğunu biliyorum, yürüyoruz işte bakalım sonumuz nereye varacak?


                       

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder